„Co słychać” – „Wietrzące się krocza na porodówce”

pani na porodówce

Słabo słychać. Nie potrafię znaleźć akt, które rzekomo pan Ziobro miał udostępnić w poniedziałek, więc pewnie udostępnił je wybiórczo.
Natomiast elyty wydzielają osobliwy aromat chamstwa.
Jest więc aktor, pan Żebrowski i ma ów żonę, panią Żebrowską. Pani Żebrowska, skoro już jest żoną pana Żebrowskiego, uznała, że trzeba się udzielić na Instagramie, aby wiedzieli wszyscy, nie tylko znajomi.
Co? Ano, że na salach porodowych nie leżą kobiety oczekujące lub już uszczęśliwione, a „wietrzące się krocza”.
Zaiste, wrażliwość i subtelność słownictwa imponujące. Czy to coś mówi o pani Żebrowskiej? A o mężu pani Żebrowskiej?
Próbuje się też przebić kolejny Rosati, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej i zgrabnie wybiega przed orkiestrę mocno fałszującą (rzeczywistość).
Otóż pełnomocnikiem żałosnej komediantki z Krakowa, niejakiej pani Joanny, jest niejaka pani Kamila Ferenc z Krakowa, której udało się w tefauenie nagadać głupstw na temat policji, bo – na szczęście – nie plotła o sprawie. Głupstwa te zostały odpowiednio nagłośnione, więc ośmieszone, a pani Kamila Ferenc z Krakowa po krótkiej chwili szczęścia przed kamerą ma przed sobą okres sromoty. Również adwokatura.
Jednak samorządowa klika nie potrafi powstrzymać się od kompromitacji dla chwilowego rozgłosu, więc panią Kamilę wziął w obronę jej prezes – pan Przemysław Rosati.
Na Twitterze pan Przemysław opublikował swoje oświadczenie w imieniu najwyższej władzy korporacyjnej, niestety bałamutne i krętacze.
Osią galopady przekrętasa jest nieprawda, że pani Kamila skrytykowana została za podjęcie się reprezentacji, a nie za plecenie głupot. Nadto ogólnohumanistyczny banał.
Coś więcej? Wstyd.
§ 1 ust. 2 Zasad etyki adwokackiej rozbawia treścią: „Naruszeniem godności zawodu adwokackiego jest takie postępowanie adwokata, które mogłoby go poniżyć w opinii publicznej lub poderwać zaufanie do zawodu.”
Krętactwa, czy kłamstwa nie „poniżają”, ani nie „podrywają”; należą do istoty. Nie darmo niegdyś światek przestępczy mawiał – wezmę najmimordę, albo kupię sobie krętacza.

Autor : Tomasz Niewierny


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *